Kilka przydatnych informacji o reklamach

System reklamy Test

Najnowsze artykuły

  • Reklama społecznaReklama to nie tylko promowanie produktów czy usług, ale także rozpowszechnianie określonych idei. W ostatnich latach kampanie społeczne mające formę spotów telewizyjnych czy billboardów (a najczęściej wykorzystujące obie te formy przekazu) są coraz powszechniejsze.(...)
  • Podatność na reklamęOd czego zależy to, że jedni z nas są bardzo podatni na oddziaływanie materiałów reklamowych, a inni wydają się zupełnie nie zwracać uwagi na reklamy jakichkolwiek produktów? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Najprostszym(...)
  • Etyka reklamyManipulacja jest nieodłączną cechą reklamy, nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że stosowane techniki bywają nieuczciwe. Prawo reguluje co prawda dopuszczalną treść i formę reklamy, zabraniając na przykład informowanie(...)
Reklama

Reklama w życiu codziennym

Choć jesteśmy raczej świadomi, że z reklamą stykamy się na co dzień i to wielokrotnie w ciągu dnia, nie ze wszystkich jej form zdajemy sobie sprawę. I chociaż część reklam nas irytuje – mowa zwłaszcza o przedłużających się blokach spotów telewizyjnych czy wyskakujących znienacka i trudnych do wyłączenia reklamach internetowych, utrudniających przeglądanie strony – część po prostu lubimy. Lubimy dostawać darmowe gadżety z dyskretnym hasłem reklamowym, patrzeć na plakaty reklamowe przedstawiające atrakcyjne modelki, brać udział w konkursach, w których wygrać można cenne nagrody, nie zwracając przy tym uwagi na często pojawiającą się przy okazji procedur konkursu nazwę sponsora czy organizatora. Jeśli odbiorca polubi reklamę, można powiedzieć, że reklamodawca osiągnął duży sukces – nie ma lepszego sposobu na to, aby skojarzenia z produktem zapisały się w podświadomości odbiorcy jako pozytywne.
A to skutkuje lepszą sprzedażą. Specjaliści dbają o to, aby nawet częste stykanie się z daną reklamą nie wywoływało uczucia irytacji, ale wręcz – najbardziej pożądana opcja – było postrzegane jako atrakcyjne. Skutek takich starań bywa różny, dość powiedzieć, że obecność reklamy w naszym codziennym życiu stała się już tak powszechna, że w wielu przypadkach praktycznie przestaliśmy ją zauważać.

Podobne artykuły:

Irytujące reklamy

Z badań opinii społecznej wynika, że reklamy nader często nas irytują. Jako(więcej...)

Etyka reklamy

Manipulacja jest nieodłączną cechą reklamy, nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że stosowane techniki(więcej...)

Hasła reklamowe

Jakie hasło reklamowe jest najbardziej skuteczne? Tak naprawdę trudno to przewidzieć, aczkolwiek(więcej...)

Podobne artykuły:

Seksizm w reklamach

Wiele osób deklaruje, że seksizm w reklamach jest dla nich irytujący. Nie da się ukryć, że stereotyp(więcej...)

Podatność na reklamę

Od czego zależy to, że jedni z nas są bardzo podatni na oddziaływanie materiałów reklamowych, a inni wydają się(więcej...)

Nagość w reklamach

Kiedyś – niezmiennie szokowała. Dziś – powszednieje. Coraz bardziej powszechna(więcej...)
Zobacz również: