Kilka przydatnych informacji o reklamach

System reklamy Test

Najnowsze artykuły

  • Reklama społecznaReklama to nie tylko promowanie produktów czy usług, ale także rozpowszechnianie określonych idei. W ostatnich latach kampanie społeczne mające formę spotów telewizyjnych czy billboardów (a najczęściej wykorzystujące obie te formy przekazu) są coraz powszechniejsze.(...)
  • Podatność na reklamęOd czego zależy to, że jedni z nas są bardzo podatni na oddziaływanie materiałów reklamowych, a inni wydają się zupełnie nie zwracać uwagi na reklamy jakichkolwiek produktów? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Najprostszym(...)
  • Etyka reklamyManipulacja jest nieodłączną cechą reklamy, nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że stosowane techniki bywają nieuczciwe. Prawo reguluje co prawda dopuszczalną treść i formę reklamy, zabraniając na przykład informowanie(...)
Reklama

Hasła reklamowe

Jakie hasło reklamowe jest najbardziej skuteczne? Tak naprawdę trudno to przewidzieć, aczkolwiek specjaliści operują przy tworzeniu reklamowych sloganów wieloma zasadami, które z założenia mają sprawić, że hasło będzie bardziej chwytliwe, przystępne i lepiej trafi do odbiorcy. Czym jest chwytliwe hasło? Idealnie, jeśli trafi do języka potocznego.
Wiele haseł reklamowych zyskało popularność na lata i w końcu weszło na stałe do słownika potocznej polszczyzny. Łączą je pewne wspólne cechy: są przede wszystkim krótkie i treściwe, często zaskakujące, czasem przeciwnie: urzekają prostotą i są zwyczajnie łatwe do powtórzenia. W dobie powszechności reklamy trudno jest wymyślić hasło, które byłoby naprawdę oryginalne, stąd częste powielanie haseł banalnych, które nie tylko nie mają szans stać się hitami, ale wręcz nużą. Warto jednak próbować, bo chwytliwe hasło może spowodować, że produkt będzie reklamował się sam.
Jednak nawet specjaliści od reklamy czasem ponoszą na tym polu dotkliwą porażkę. Przewidzenie bowiem, czy hasło stanie się na długo popularne, czy też zostanie szybko zapomniane, jest prawdziwą sztuką i rządzi się wbrew pozorom wieloma skomplikowanymi prawidłami.

Podobne artykuły:

Reklama a odbiorcy

Od czego zależy skuteczność reklamy? Oczywiście od potencjału dotarcia do jak największej liczby(więcej...)

Podatność na reklamę

Od czego zależy to, że jedni z nas są bardzo podatni na oddziaływanie materiałów(więcej...)

Reklama społeczna

Reklama to nie tylko promowanie produktów czy usług, ale także rozpowszechnianie określonych idei. W ostatnich(więcej...)

Zobacz również:

Intrygowanie reklamą

Czasem może się wydawać, że w reklamie wykorzystano już wszystko. Powszechność reklamy(więcej...)

Reklamy zakazane

Specjaliści zatrudnieni w agencjach reklamowych muszą wykazywać się nieustanną kreatywnością: tego(więcej...)

Skuteczność reklamy

Historia pokazuje, że nawet najbardziej rewolucyjny produkt z nietrafionym hasłem reklamowym nie ma szans na(więcej...)
Ads: